kredyt społki celowej_2
kredyt społki celowej_2

Kredyt spółki celowej

Kredyt spółkowy nie jest obcy dla rynku nieruchomość. Daje bardzo dużo możliwości w formie wsparcia dla działalności. Pozwala Ci na podjęcie kredytu bez historii kredytowej. W tym przypadku liczy się pomysł oraz dobrze napisany i skuteczny biznes plan. Spółka celowa może być również wykorzystana do celów prywatnych bądź na wynajęcie funduszy z istniejących już nieruchomości na kolejne inwestycje.

Ale to jeszcze nie wszystko… zacznijmy od początku

Czym jest kredyt dla spółki celowej?

Spółka celowa (z ang. Special Purpose Vehicle – SPV) inaczej również zwana spółka specjalnego przeznaczenia — jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, wyposażona w kapitał i środki, by wykonać konkretne zadanie gospodarcze, w większości o charakterze ograniczonym czasem. Jest to narzędzie dla inwestorów obrotu gospodarczego i tworem prawnym. Zazwyczaj powoływanym na potrzeby realizacji projektu inwestycyjnego finansowanego w formule „project finance”. Oznacza to duży udział kapitału obcego – bankowego bądź obligacje emitowane przez SPV.

KREDYT DEWELOPERSKI

W dzisiejszych czasach deweloperem może zostać każdy. Warunkiem jest przedstawienie dobrze napisanego biznes planu. Dzięki niemu otrzymasz środki do realizacji projektu oraz będziesz miał możliwość przedstawić bankowi swoje doświadczenie w branży jako generalny wykonawca, podwykonawca, bądź menadżer budowy.

Oczywiście nie wszystko jest takie proste, jak wygląda. Nie każdy bank będzie chciał sfinansować pierwszą lepszą inwestycję deweloperską. Problem pojawia się również, gdy kwota kredytu będzie mniejsza niż 10 mln złotych.

Ważnym elementem, który musisz wziąć pod uwagę to, że dziś jest możliwe sfinansowanie inwestycji deweloperskiej dla spółki celowej tylko wtedy, gdy jest to pierwszy tego typu projekt inwestora.

KREDYT NA ZAKUP KAMIENICY DZIĘKI SPV

Dzięki spółce celnej możesz pozwolić sobie na zakup kamienicy w bardzo prosty i w miarę bezpieczny sposób nie mając przy tym zdolności kredytowej. Jest to obecnie bardzo popularne przedsięwzięcie, ze względu na to, że stwarza możliwość dobrej stopy zwrotu i jest powtarzalnym schematem inwestycyjnym. W teorii brzmi to mniej więcej tak:

Dzięki przedstawieniu skutecznego biznes planu, w którym udowodnisz, że dochód z umowy najmu może pokryć koszt kredytu zostawiając przy tym nadwyżkę, masz dużą szansę na otrzymanie kredytu dla spółki celowej.

Bank wymaga zazwyczaj około 20-25% wkładu własnego, abyś mógł uzyskać mechanizm finansowy pozwalający spłacać dług wobec banku i jednocześnie zarabiać dla Ciebie dochód pasywny.

Niestety w praktyce nie jest to takie łatwe. Powyżej opisana reguła przypomina raj dla przyszłego inwestora, który łatwo jest osiągnąć. W rzeczywistości ze względu na duże zainteresowanie rynkiem z zakresu nieruchomości, inwestor musi i tak przedstawić swoją zdolność kredytową.

BIZNES PLAN

Aby otrzymać kredyt dla spółki cywilnej i celebrować sukces należy porządnie wykonać i przedstawić biznes plan. Przede wszystkim należy znać jego strukturę i zwrócić uwagę na szczegóły, które musi zawierać dokument. Wykonaliśmy dla Ciebie osobny artykuł, który pomoże Ci zapoznać się z tematem -> Jak napisać efektywny biznes plan.

Każdy projekt zostaje przez bank analizowany i rozpatrzony indywidualnie tak, aby przydzielić korzystne i bezpieczne dla inwestora warunki spłaty kredytu. Korzystając z usług doświadczonej osoby, która jest kompetentnym ekspertem kredytowym masz większe szansę, aby z nami spełnić swoje założone cele.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Szukaj

Szukaj

Kategorie

Popularne artykuły

Bądź na czele w szybko zmieniającym się świecie biznesu.
Skontaktuj się z nami i sprawdźmy, jak możemy Ci pomóc.

lub… zadzwoń do nas!